WeCreativez WhatsApp Support
Veteriner destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Whatsapp Destek

Labaratuvar

Labaratuvar Testleri

Evcil hayvanlar için patoloji, veteriner hekimlerimizin belirli sağlık koşullarını analiz etmesine ve teşhis etmesine olanak tanır. Bu testler, tedavilerin izlenmesine veya genel bir fizik muayenede kontrol edilemeyen organların kontrol edilmesine yardımcı olur.

Yaygın laboratuvar testleri arasında kan testleri, idrar tahlili, dışkı testleri ve biyopsi muayenesi bulunur.

Arven Veteriner Kliniği en son laboratuvar ekipmanlarıyla donatılmıştır. Bu, veteriner hekimlerimizin doğru ve hızlı teşhisler elde etmek için bir dizi teşhis testi yapmasına olanak tanır. Bu özellikle hasta evcil hayvanlarda ve acil veya acil tedavi gerektirenlerde önemlidir. Kurum içi laboratuvarımız dakikalar içinde sonuç verebilir.

Bazı durumlarda, harici bir veteriner laboratuvarı tarafından gerçekleştirilen özel testler gerekebilir. Bu testlerin sonuçlarının alınması biraz daha uzun sürebilir.

Laboratuvar Testi

Kurum içi klinik patoloji testi ile teşhis edilebilecek durumlardan bazıları şunlardır:

  • Böbrek ve karaciğer hastalığı
  • Pankreatit
  • Şeker hastalığı
  • Hormonal problemler
  • Enfeksiyonlar
  • Kanserler

Kurum içi laboratuvar olanaklarına sahip olmak, evcil hayvanınızın anestezi güvenliği hakkında değerli bilgiler sağlamamıza da olanak tanır. Ameliyat sabahı yapılan basit bir kurum içi kan testi, evcil hayvanınızın karaciğerini ve böbrek fonksiyonunu kontrol etmemizi sağlar. Bu iki ana organ, anestezik ilaçların parçalanmasında görev alır.

Devam eden koruyucu sağlık bakımı için tarama kan testi önemlidir. Arven Veteriner Kliniği olarak altı ayda bir kan testi yapılmasını öneriyoruz. Bu, özellikle yaşlı evcil hayvanlarda hastalığın tanımına ve hastalığın erken teşhisine izin verir. Yaşlı evcil hayvanların duyarlı olduğu hastalıkların çoğu önlenebilir veya erken tespit edilirse kolayca yönetilebilir, bu da yaşlı evcil hayvanlarda sağlıklı yaşam kan testlerini önemli kılar.